"18 Wheels of Steel: Haulin" Kurulum Sorunu ve Çözüm (Resimli Anlatım)

18 Wheels of Steel: Haulin oyununu kurarken karşılaşacağınız olası problemler ve basit çözüm önerileri...

18 Wheels of Steel: Haulin oyunu özellikle Windows Vista veya Windows 7 işletim sistemi kullanan oyuncular tarafından kurulduğunda çeşitli sorunlara yol açabilmektedir. Oyunun kurulumunda karşılaşılan sorunları 2 ana başlık altında toplayabiliriz.

Bunlardan birincisi; işletim sistemi uyumsuzluğundan kaynaklanan ve "OS not supported" (İşletim sistemi desteklenmemektedir) uyarısıyla kendisini gösteren problem, ikincisi ise; ekran kartı sürücüsü uyumsuzluğundan kaynaklanan ve oyunun çalışmamasına neden olan problemdir.

Çözümler

1) 18 Wheels of Steel: Haulin'i Windows Vista ve Windows 7'de çalıştırmak

18 Wheels of Steel: Haulin'i Windows Vista ve Windows 7'de çalıştırmak için oyunun kurulum dosyası üzerinde sağ tık yaparak dosyayı uyumluluk modunda çalıştırın:

Uyumluluk Sorunu Giderme

Kurulum işlemini tamamladıktan sonra oyunu açamıyorsanız masaüstünde oluşan kısayol üzerinde sağ tık yaparak Özellikler başlığına tıklayın ve Uyumluluk sekmesi ayarlarını aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi düzenleyin. Özellikler sekmesini Uygula butonuna bastıktan sonra kapatabilirsiniz. :

Özellikler

Bu şekilde oyunun çalışması gerekir. Eğer yine de sorunla karşılaşıyorsanız yazının geri kalan kısmını okumaya devam edin.

2) 18 Wheels of Steel: Haulin ekran kartı kaynaklı çalışmama sorunu ve çözümü

Oyunun ister demo isterseniz full sürümünü oynamak istiyor olun gerekli ekran kartı sürücüsü sisteminizde yüklü değilse altta resmini gördüğünüz uyarı penceresiyle karşılaşırsınız:

  18 Wheels of Steel: Haulin   açılmıyor

Doğru ekran kartı sürücüsünün yüklü olup olmadığını oyunu çalıştırmak için kısayol üzerine tıkladığınızda karşınıza çıkacak "Launcher Application" penceresinde göreceksiniz. Burada "Advanced/ Device" sekmesinde mevcut ekran kartın sürücüsü yazmaktadır. Alttaki ekran görüntüsünde gördüğümüz "GDI Generic" Windows 7'nin otomatik olarak kurduğu temel düzey ekran kartı yazılımıdır ve doğru ekran kartı driverinın yüklü olmaması oyunun çalışmamasına neden olmaktadır.

GDI Genetic

Bilgisayarda bulunan ekran kartı modelini öğrenmek için bilgisayarınızda "Aygıt Yöneticisi"ne girin ve "Görüntü bağdaştırıcıları" başlığı altındaki ekran kartı modelini not alın:

Doğru Driverı bulmak

Sisteminizin ihtiyacı olan ekran kartı sürücüsünü programlar.com'dan veya ekran kartı üretici firmanın web sitesinden indirip kurduktan sonra 18 Wheels of Steel: Haulin oynamaya başlayabilirsiniz.

Doğru ekran kartı sürücüsü

Oyun hazır!Ekleyen
obahadir
Güncelleme Zamanı
16.02.2010