Delil
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
16.12.2011
Toplam İndirme
1135
Üretici Firma
Delil.de
Uyumlu Sistemler
Windows

Delil 4.0

Kuran-ı Kerim Programı

Delil ile Kuran-ı Kerim ayetlerini bilgisayarınızdan okuyun.

Program Hakkında

Delil, bilgisayarı her açtığınızda karşınızda Kuran-ı Kerim'den farklı ayetler görebileceğiniz bir masaüstü takvimi ve dini bilgiler uygulamasıdır. Programda ayrıca namaz saatleri de takip edilebilmektedir.

Üretici açıklaması

Delil'in genel program felsefesi bilgisayarinizi her açısınızda duvarkagıdınızda yüce Kuran-i Kerim'den degisik bir ayet ve birde içerigi deyisler ve atasözlerinden olusan veribanından seçmis oldugu veriden faydalanarak size yeni bir duvarkagıdı olusturmakdır. Aktuel versiyonu olan 3.0la birlikde namaz saatleri islevide eklenmis ve delil takvim şeklini almistir.Delil'in en son versiyonu olan 3.0.1www.why-islam.net'in modaratörü programlamistir. Delil'in yazılıs amacı günlük hayatın mesgalesi içinde bogulan insanoglunu yüce Kitabimiz Kuran-i Kerim ile biraz daha hasir nesir edebilmektir.

Delil 4.0 ile gelen yenilikler:
Hergün yeni bir atasözü ayet yaninda artik masaüstünüzde yeni bir türkçe ve inglizce kelimeyin anlamları ile bulacaksınız. Türkçe kelimeler için TDK'nın veritabanından faydalanılmıştır. İnglizce kelimeler icin freedict kullanılmıştır. (http://www.freedict.org )

Eğer geceleyin bilgisayarınızı kapamıyorsanız. sistem ayarlari aldin zamanlanmis görevler (Scheduled Tasks) girip C:\Program Files\Delil\vbdelil.exe dosyasini her gün saat 00:00'da calistirilacak sekilde ayarlaryin. Kullandigimiz programlama dili visual basic 6.0 oldugu icin modern isletim sistemler karsisinda yetersiz kalmakdadir en yakin zamanda daha iyi bir dilde programaya devam edecegiz.

Delil'nin (örnek: C:\Program Files\Delil\Picture) programlar dizinindeki Picture dizinine koyacaginiz resimler farkli zamanlarda takviminizin tam ortasina masaüstü resmi olarak secilir.Bahsi gecen klasör icinde bazi resimler görecensiniz daha fazlasi icin http://www.manzaralar.net fadalanabilirsiniz.

Not: Eğer daha önceden bilgisayarınıza kurduysanız Delil'in eski versiyonunu sisteminizden kaldirdiktan sonra kurun.

Ekran Görüntüleri

Delil
Tümünü Göster