Counter Strike
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
30.05.2014
Toplam İndirme
39821
Üretici Firma
Valve
Uyumlu Sistemler
Windows

Counter Strike 1.6

FPS - Savaş Oyunu

Counter Strike, FPS türündeki savaş oyunlarında en çok tercih edilen oyunlardan birisidir.

Program Hakkında

Counter Strike, FPS tarzındaki Half Life oyununun alt yapısını kullanarak oynanan bir mod şeklinde 1999 yılında ortaya çıkmış olan ve ilerleyen süreçte en çok oynanan FPS oyunlarının içinde yer almıştır.

Counter Strike'da Teröristler (Terrorists) ve anti teröristler (Counter-Terrorist) olarak iki takım bulunur. Oyunda yer alan standart haritalar süre esaslı olup Rehine kurtarma ya da bomba imha olarak iki görev tipine göre ayrılmaktadır.

Rehine kurtarma modelinde Terrorist grubu, rehineleri süre sonuna kadar korumaya çalışır ve Counter-Terrorist grubunun rehineleri kurtarmasını engeller. Counter-Terrorist takımı, süre bitmeden tüm rehineleri kurtarıp güvenli alana götürürse ya da tüm Terrorist grubundakileri öldürürse oyunu kazanmış olur, diğer durumlarda Terrorist takımı kazanır.

Bomba imha modelinde ise Terrorist grubu elindeki saatli bombayı uygun bir alanda kurar ve bombanın patlama süresi (varsayılan olarak 45 sn) dolana kadar Counter-Terrorist takımı tarafından imha edilmesini engellemeye çalışır. Bu süreçte Counter-Terrorist takımı bombayı imha ederse ya da tüm Terrorist takımını öldürürse oyunu kazanır, diğer durumda yine Terrorist takımı oyunu kazanmış olur.

Counter Stike oyunu içinde her takımın kendine özel silahları olduğu gibi ortak silahlar da bulunmaktadır, ayrıca öldürülen karşı takım üyesinin üzerindeki silahlar da alınabilmektedir. Popüler silahlara örnek olarak Desert Eagle, Glock-18, MP5, AK-47, M4A1, AWP, M249 gösterilebilir.

Ekran Görüntüleri

Counter Strike
Counter Strike
Tümünü Göster