ChemLab
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
08.09.2009
Toplam İndirme
1279
Uyumlu Sistemler
Windows

ChemLab 2.5

Model ChemLab; hem etkileşimli bir simülasyonu, hem de teoriler, prosedürler ve öğrenci araştırmaları için ayrı bölümlere sahip olan, bir laboratuar bilgisayarındaki çalışma ortamını, bir araya getirebilen eşi benzeri görülmemiş bir üründür.

Program Hakkında

Model ChemLab; hem etkileşimli bir simülasyonu, hem de teoriler, prosedürler ve öğrenci araştırmaları için ayrı bölümlere sahip olan, bir laboratuar bilgisayarındaki çalışma ortamını, bir araya getirebilen eşi benzeri görülmemiş bir üründür. Bu programda; genellikle kullanılan laboratuar ekipmanları ve prosedürleri, bir deneyin uygulanması esnasında gerçekleştirilen aşamaları, simüle edebilmek için kullanılır.

Bu program sayesinde; kullanıcılar, bir yandan gerçek laboratuar deneyimine benzeyen bir şekilde animasyonlaştırılmış olan, laboratuar ekipmanlarıyla etkileşime geçerken; gerçek laboratuar prosedürlerinin tüm aşamalarını tek tek gerçekleştirebilirler.

Yazılımın 2.5 sürümü; laboratuar oluşturmak için kullanılan 'LabWizard' özelliğine geliştirmeleri; Heksan ile hafif katalize edilmiş Brom'u birleştirme laboratuarını; NaOH solüsyon laboratuarının standartlaştırılmasını; ışık kaynağını; yeni dosya ilişkilendirme özelliğini; 'Sürükle ve Bırak' fonksiyonu için desteği programa ekler.