AutoHotkey
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
08.11.2012
Toplam İndirme
22547
Üretici Firma
AutoHotkey
Uyumlu Sistemler
Windows

AutoHotkey 1.1.09.00

Makro Programı

Makro oluşturma programı AutoHotkey ile makrolar ve kısayollar yaratarak tekrar eden görevleri otomatikleştirebilirsiniz.

Program Hakkında

AutoHotkey bilgasayarda yaptığınız ve kendini tekrar eden işlemleri otomatik olarak yapmak için klavye, fare kısayolları ve makrolar yaratabileceğiniz ücretsiz bir makro programıdır.

AutoHotkey programında ister makro kaydetme aracını kullanabilir isterseniz de kendi başınıza makro yazabilirsiniz. Makro programı olmasının yanında AutoHotkey klavye, fare (mouse), joystick ve uzaktan kumanda cihazları için kısa yol tuşları da yaratmanıza olanak sağlıyor. Sanal olarak herhangi bir tuş, buton ya da kombinasyonu bir kısa yol tuşu haline getirilebilir; benzer şekilde, siz yazdıkça genişleyen kısaltmaları da tanımlayabilirsiniz. Örneğin "vb." yazdığınızda, otomatik olarak 've benzeri'ne dönüşmesini sağlayabilirsiniz.

Son olarak, AutoHotkey programını kullanarak özel veri girişi formları, kullanıcı ara yüzleri ve menü çubukları yaratabilirsiniz. Programda tuşları yeniden eşleyebilme, ses kartı ayarlarını değiştirme (ses ayarı ya da sessiz modu gibi), bir joystick ya da klavyeyi Mouse olarak kullanabilme, herhangi bir pencereyi şeffaf hale getirme, her zaman üstte yer alma ya da görünüm değiştirebilme, pano üzerinde oynama yapabilme, sistem tepsisi menüsü simgesini ve menü öğelerini kişiselleştirebilme ve var olan -AutoIt v2 scriptlerini çalıştırabilme, herhangi bir scripti tüm bilgisayarlarda çalışabilecek bir EXE dosyasına dönüştürebilme gibi pek çok özellik vardır.

Ekran Görüntüleri

AutoHotkey Ekran Görüntüsü
AutoHotkey Ekran Görüntüsü
Tümünü Göster