Google Music açıldı!Ekleyen
deniznegis
Güncelleme Zamanı
17.11.2011

iTunes'a rakip olmaya çalışacak Google Music kapılarını açtı.

Google, tam teşekküllü müzik hizmeti sunacağı Google Music sitesini ABD'de açtı. Google müzik sektörüne yeni girmiş olsa da Google Music ciddi bir marka desteğine ve kullanışlı özelliklere sahip.

Google Music açıldı!

Hem web hem de Android Market'te beta aşamasından çıkan Google Music'in uygulaması Music Manager bilgisayarınızdaki ya da mobil cihazınızdaki müzikleri alıp Google'ın her yerden ulaşabileceğiniz depolama alanına naklediyor. Bu alana ücretsiz olarak 20.000 şarkı yükleyebilirsiniz. Ayrıca Android Market'te bundan sonra uygulamaların yanı sıra bir müzik kataloğu da bulunacak.

Google Music açıldı!

Google Music kullanıcıları şarkıları, albümleri paylaşabilecek ve çeşitli müzik seçkilerinden faydalanabilecekler. Paylaş butonu ile doğrudan sosyal ağ Google+'a gönderi yapılabilecek. Tabii bu paylaşım sadece Google Music ile eriştiğini müzikleri kapsıyor. Kendi yüklediğiniz parçaları paylaşamıyorsunuz.

Google Music açıldı!

Kullanıcılar müzik satın alırken parçaların 90 saniyelik kısımlarını dinleyebilecekler. Google şu ana kadar Universal, EMI ve Sony Music ile anlaşan Google Music'te 13 milyonluk bir şarkı veritabanı bulunacak (şu an 8 milyonda).

Google Music açıldı!

Henüz sadece ABD'de kullanılabilen Google Music'in diğer ülkelerde de açılıp açılmayacağı belli değil. Google Music'e ABD'ye ait bir proxy kullanarak kayıt olmak mümkün Kayıt aşamasından sonra proxy kullanmanız gerekmiyor. Ancak bu işlem sadece müziklerinizi yüklemenize ve dinlemenize olanak sağlıyor. Satın alma yapamıyorsunuz.