WordPress
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
09.06.2015
Toplam İndirme
823
Üretici Firma
WordPress.org
Uyumlu Sistemler
Windows

WordPress 4.2.2

Web Sitesi Oluşturma

WordPress, dakikalar içerisinde kendi bloğunuzu yada web sitenizi oluşturabileceğiniz ücretsiz bir programdır.

Editör yorumu

Wordpress, oldukça kolay kuruluma sahip. Fakat MySQL ve PHP kurulumu için aynı şeyi söylemek zor. Eğer bu konuda tecrübeniz yoksa WAMP Server kurarak bu süreci önemli ölçüde kolaylaştırabilirsiniz. Ayrıca Wordpress kurulumu hakkında bilgi sahibi olmak için Wordpress kurulumu isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Program Hakkında

WordPress; gelişmiş özelliklere sahip kullanışlı web siteleri oluşturmak ve blog siteleri yapmanıza olanak sağlayan, Türkçe arayüze sahip olan ücretsiz bir içerik yönetim sistemi (CMS - Content Management System) yazılımıdır.

WordPress, PHP ve MySQL üzerinde çalıştığı için Windows ve Linux bilgisayarlara kurulabilir. Wordpress'i Windows üzerinde kolay bir şekilde kullanabilmek için hazır Apache + PHP ve MySQL çözümü olan Wamp ya da Xampp kullanabilirsiniz.

Wordpress ile bir kaç dakika içinde kendi web sitenizi oluşturabilir, binlerce eklenti ve tema desteği sayesinde web programcılığı bilmeye gerek kalmadan gelişmiş özelliklere sahip web sitelerine sahip olabilirsiniz.

WordPress, yeni bir platform olmasına rağmen kökleri ve geliştirilmesi 2001 yılına dayanmaktadır. Giderek gelişmesi ve aynı zamanda tutarlı oluşu sayesinde popülerliği artan bir programdır. Programın geliştiricileri, kullanıcı deneyimine ve web standartlarına yoğunlaşarak, piyasada bulunanlardan çok farklı bir araç yaratmayı ummuşlar ve bunda da başarılı olmuşlardır.