Trend Micro HijackThis
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
26.03.2012
Toplam İndirme
1236
Üretici Firma
Trend Micro
Uyumlu Sistemler
Windows

Trend Micro HijackThis 2.0.2

Casus Yazılım (Spyware) Temizleme Programı

HijackThis, sizi zararlı yazılımların istenmeyen etkilerine karşı koruyan bir casus güvenlik programı.

Editör yorumu

Küçük boyutlu fakat oldukça yararlı Trend Micro HijackThis, kayıt defterinizi olası zararlı programların yaptığı değişikliklere karşı tarıyor. Program özellikle internet tarayıcılarını hedef alan korsan programlara (hijacker) karşı sisteminizi koruma altına alıyor. Trend Micro HijackThis, bu programların sizi istedikleri sitelere yönlendirmelerini, tarayıcınızın açılış sayfasını değiştirmelerini ve kendiliğinden açılan reklam pencerelerini görüntülemelerini engelliyor.

Trend Micro HijackThis programının gerçekleştirdiği Kayıt Defteri taraması sonucunda belirlenen değişimlerin iyi analiz edilmesi gerekiyor. Program, yüklediğiniz herhangi bir yazılımın gerçekleştirdiği değişiklikleri listeliyor. Herhangi bir işlem yapmadan önce bu değişikliğin gerçekten zararlı bir yazılım tarafından gerçekleştirildiğinden emin olmalısınız.

Ücretsiz bir şekilde etkili bir casus yazılım ve reklam yazılımı koruması sağlayan Trend Micro HijackThis ayrıca çeşitli yararlı araçlar da içeriyor. Küçük boyutuna ve sıradan arayüzüne rağmen program, canınızı sıkan sorunları çözebiliyor.

Program Hakkında

Trend Micro HijackThis, bilgisayarınızın Kayıt defteri ve Windows klasörü gibi hem güvenilir programların hem de kötü niyetli bilgisayar korsanlarının sıklıkla kullandığı önemli bölümlerinin güvenliğini sağlıyor.

Trend Micro HijackThis, sürekli güncellenen veritabanı sayesinde her türlü yeni saldırıyı belirleyip engelleyebiliyor. Yalnızca belirli program ve internet sitelerine karşı önlem almayan Trend Micro HijackThis, zararlı yazılımların sizi çeşitli internet sitelerine yönlendirmek için kullandıkları yöntemleri hedef alıyor.

Trend Micro HijackThis ayrıca karşılaşılan herhangi bir tehdit karşısında nasıl davranmanız gerektiği konusunda güvenlik konusunda daha deneyimli kullanıcılardan yardım alabilmenize de olanak veriyor.

Ekran Görüntüleri

Trend Micro HijackThis
Trend Micro HijackThis
Tümünü Göster