Yeni Yazı Tipleri Eklemek

Microsoft Word'de çeşitli yazı tiplerini kullanabiliyoruz. Peki Windows'unuzun daha fazla ve farklı yazı tipleri içermesini istemez misiniz?

Times New Roman, Arial, Courier New, Verdana, Lucida Hand wiriting ve Comic Sans...

Microsoft Word'de çeşitli yazı tiplerini kullanabiliyoruz. Peki Windows'unuzun daha fazla ve farklı yazı tipleri içermesini istemez misiniz? Çeşitli kaynaklardan bulabileceğiniz yeni yazı tiplerini aşağıdaki adımları izleyerek Windows XP'nize ekleyebilirsiniz.

Yeni Yazı Tipleri Eklemek

1. Başlat menüsünden Denetim Masası'na tıklayın.
2. Eğer Kategori görünümündeyseniz Görünüm ve Temalar'a tıklayın. Karşınızı çıkan ekranda sol sütunda bulunan Ayrıca bkz başlığı altındaki Yazı Tipleri'ne tıklayın. Klasik görünümdeyseniz Denetim Masası'ndan direkt olarak Yazı Tipleri öğesine tıklayabilirsiniz.
Yeni Yazı Tipleri Eklemek Yeni Yazı Tipleri Eklemek
3. Yazı Tipleri ekranında Dosya menüsünden Yeni Yazı Tipi Yükle'ye tıklayın. Açılan Yazı Tipi Ekle penceresinde klasörler arasında dolaşırken Windows yazı tiplerini otomatik olarak algılar. Yazı tipleri listesindeki eklemek istediğiniz yazı tiplerini seçin, "Yazı tiplerini, Font klasörüne kopyala" kutucuğu onaylı iken Tamam'a tıklayın.

Yeni Yazı Tipleri Eklemek

İşlemleri doğru bir şekilde tamamladıktansonra yeniyazı tiplerinizi tüm Windows programlarında kullanabilirsiniz.Ekleyen
cetin
Güncelleme Zamanı
25.09.2009