PowerPoint ile Oyun Yapmak

PowerPoint genellikle iş ya da okul için sunumlar hazırlanırken kullanılır. Ancak PowerPoint çok daha eğlenceli amaçlar için de kullanabilir. Örneğin, PowerPoint ile zevkli bir bilgi yarışması oyunu yapabilirsiniz.

1. PowerPoint'te boş bir sunu açın. Yeni sunudaki başlık kutusuna oyununuza vereceğinizi ismi yazın. Alt başlık kutusuna ise "Başlamak İçin Buraya Tıkla" yazan ve bir sonraki slayt'a yönlendirilmiş bir link (köprü) oluşturun.

2. İkinci bir slayt oluşturun. Bu yeni slayt'ta bir soru ve dört şık yazın.

Power Point te Oyun3. Bu cevap şıklarına yeni slaytlara ulaşan linkler ekleyin. Üç yanlış cevabı oyuncuya yanlış cevap verdiğini ve oyunu kaybettiğini söyleyen bir slayt'a yönlendirin. Bu slayt'a oyunu yeniden başlatabilecek bir link de ekleyebilirsiniz.

4. Doğru cevabı ise oyuncuya doğru cevap verdiğini ve yeni bir soruya daha cevap vermesi gerektiğini söyleyen bir slayt'a yönlendirin. Bu slayt'ta yine soru ve cevaplar yerleştirin.

5. Oyuncunun oyunu kazanabilmek için kaç soruya doğru cevap vermesi gerektiğine karar verin. Eğer oyuncunun 10 soruya doğru cevap vermesi gerekiyorsa onuncu sorunun doğru cevabını oyuncuya oyunun bittiğini ve oyunu kazandığını söyleyen bir slayt'a yönlendirin.

6. Bu ana taslak üzerinden oyununuzu istediğiniz gibi geliştirebilirsiniz. Örneğin; oyununuzu, resimler ve sesler ekleyerek çok daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.Ekleyen
cetin
Güncelleme Zamanı
15.10.2010